Yıkım Firmaları Caner


Yıkım Firmaları Caner

Ankara ilçelerinde yıkım söküm beton kırımı yapılır.

CAN YAPI YIKIM HAFRİYAT ENKAZ

Yıkım İşi Tecrübe ve Uzmanlık İster

İŞİNİZLE İLĞİLİ EN UYGUN EKONOMİK FİYAT FİRMAMIZDAN ALINIR.

 

Gsm : 0532  407  77  57

Firmamızda Fiyat Almadan İşlerinizi Vermeyiniz.

Yıkım Firmaları Hafriyat 

 

Yıkım Firmaları Caner

Yıkım Firmaları Caner

  0535 712 20 82

 

HER TÜRLÜ BİNA YIKIM HAFRİYAT

MOLOZ NAKLİYESİ İŞLERİNİZ VE

TÜM HURDA MALZEMELERİNİZ İÇİN FİYAT  İSTEYEBİLİRSİNİZ. 

 

Patlayıcı madde kullanmadan çimento harçlı kargir ve horasan inşaatın yıkılması         :11.901,60  m³
-Patlayıcı madde kullanmadan demirli ve demirsiz beton inşaatın yıkılması                    :20.552,69 m³
-Her türlü ahşap çatı sökülmesi                                                                                   :490,00 m²
-Her türlü ahşap  kapı kasası,kapı kanadı pencere ve camekan sökülmesi                    :36,00 m²
-Demir çatı makası,profil veya sac kolon,kiriş,aşık gibi imalatın sökülmesi                    :32,89 Ton

 www.canyapiyikim.com

Yıkım İşi Tecrübe ve Uzmanlık İster

İŞİNİZLE İLĞİLİ EN UYGUN EKONOMİK FİYAT FİRMAMIZDAN ALINIR.

Yıkımcılar Hafriyatçılar Kırımcılar

0532 407 77 57

RUHSATA AYKIRI BİNA YAPAN MÜTEAHHİT, İNŞAAT YAPAMAYACAK

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir,: “Ruhsata aykırı bina yapan müteahhit, aykırılığı gidermezse inşaat yapamayacak” dedi.

http://www.bayindirlik.gov.tr

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Yapı Denetimi Kanunu kapsamında getirdikleri yeni düzenlemeyle, ruhsata aykırı bina yapan müteahhidin aykırı kısımları gidermemesi halinde bir daha inşaat yapamayacağını söyledi.
Demir, 1 Ocak 2012 tarihinde başlayacak olan yeni uygulamanın, inşaatı yapan, imalatına katkıda bulunan, denetleyen yapı denetçilerine ve bürolarına ciddi yaptırımlar getireceğini ifade etti. Bakan Demir, bu sayede ülke genelindeki tüm yapıları kayıt altına alacaklarını kaydetti.
TMMOB Makine Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ile Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ‘Yapı Denetimi Mevzuatı Amaç ve Kapsamı’ konulu söyleşiye katılan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, 1 Ocak 2011 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Yapı Denetimi Kanunu’nun getireceği yenilikler hakkında bilgi verdi. Türkiye’de yapı denetimine büyük ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Bakan Demir, bununla, yapılara standart getirmeyi ve envanter çalışması yapmayı amaçladıklarını belirtti.
Şu an ruhsat yetkilerinin yerel yönetimlerinde olduğunu hatırlatan Bakan Demir, ”Herhangi bir belediye, müteahhit arkadaş ruhsat eklerine aykırı bir imalat yaptığında, nasıl olsa iskan ruhsatı almaya gelecek diye görmezden gelebiliyor, zapta almayabiliyor. Encümene getiriyor, orada yıkım kararı aldırıyor, ceza kesiyor, arkasından düzelteceğim diye taahhüt alıyor, böyle devam ediyor. Bu uygulama dünyada da aslında böyle yapılıyor. Vatandaş yıkılacağını bildiği için aykırı bina yapmıyor. Yapımcı da öyle gördüğü için böyle bir zihniyet gelişiyor. Öncelikle bu problemi çözmemiz lazım. Yapı böyle olunca güvenli yapı yapma noktasında sıkıntılar meydana geliyor. Bunun için bu Yapı Denetimi Kanunu’na ihtiyaç duyuldu.” dedi.
Yıkım Firmaları Caner
Demir, 19 ilde pilot olarak uyguladıkları projede, proje ve ruhsat yapım eklerine uygun yapı yapma oranının yüzde 98’in üzerinde çıktığını ifade etti. Bakan Demir, ”Ruhsatını almış fenni mesulün inşaata uğramadığını görüyoruz. Demirle ilgili deneyler, betonla ilgili raporlar yok. Hemen hemen her binada (yüzde 90) ruhsata aykırı imalat var. Projeye uygunsuzlukla karşı karşıya kalıyoruz. Dolayısıyla yapı denetimini 81 vilayete yayarak bu süreci, proje ruhsat ve eklerine uygun yapı yapımında bir araç olarak görüyoruz. Kanunla yeni bir sistem de getirdik. 1.1.2012 tarihinde uygulamaya girecek. O aykırılık binada giderilmedikçe, o binayı yapan müteahhit bir daha bina yapamayacak. Ne zamana kadar, giderene kadar. Gidermezse hiçbir zaman inşaat yapamayacak.” diye konuştu.
Yapı denetimi bürolarına da müeyyideler getireceklerini vurgulayan Bakan Mustafa Demir, ”İlk etapta 1 yıla kadar kapatma veriliyor. Daha sonra belge iptali yapılacak. Kapatmayla alakalı ciddi sıkıntı olacağı için Meclis’te kanun teklifi verdik. Bunu, birincisinde mali para cezası, ikincisinde ağırlaştırılmış idari para cezası, üçüncüsünde de yapı denetimi bürosunun belge iptali olarak değiştireceğiz. Bunlara sebebiyet veren elemanlarının da belge iptali durumu söz konusu olacak. Biz bunu tekrar yapı denetimi bürosu kuramayacak diye algılıyoruz.” şeklinde konuştu.
Yeni yapı denetimi sisteminin üzerine pek çok sistem inşa edeceklerine de değinen Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bu sistem içinde malzeme denetimi çok etkin şekilde uygulanacak. Bürolar ve denetçiler yapılarda kalite belgesi olmayan malzeme kullanımını engelleyecek. Bununla ilgili yönetmeliğin hazırlık çalışması devam ediyor. 1.1.2012’den itibaren binayı yapacak olan ustaların mutlaka belgesi olacak. Boyacının sıvacının, tesisatçının v.s orada ne imalat yapılacaksa, yapanın belgesi olacak. Be belgeye sahip olmayan artık o imalatı yapamayacak. Biz şu an bu sisteme geçiyoruz. Geçici belgelerini vereceğiz. Bu tarihten itibaren herhangi bir yapı denetimi elemanı, denetlediği inşaatta belgesi olamayan usta nezaretindeki iş ve imalata ruhsat vermeyecek. Bunu çok önemsiyoruz. Gelecekte bu sistem otururken, bunun üzerine sigorta sitemini bina edeceğiz. Proje mühendisliği ile ilgili düzenlemeyi yaptığımızda da ‘Meslek Sigortası’ devreye girecek. Bir gün gelecek bir düzenleme yapacağız, sistem oturduktan sonra mesela sıvacı, yaptığı sıvayı sigortalatacak. Bir aksaklık olduğunda yapıyı alan kişi, yapımdan kaynaklanan bir hata varsa, sigorta şirketinden bunu tanzim edip tamir ettirecek. Dolayısıyla yapımla ilgili vatandaşlarımızın mağduriyetleri ortadan kalkacak. Bu sistem üzerine yapı envanteri sistemini de inşa edeceğiz. Önce yeni yapılar, ardından geçmişte yapılan yeni yapılar sisteme dahil olacak. Herhangi yapının en ince detayına kadar tüm özelliklerini görür hale geleceğiz. ”

Yıkım Firmaları Caner

Yıkım Firmaları Caner, Dikmen Yıkımcı, Ankara kazı, yıkım işleri, kazı ve yıkım firmaları, kazı  şirketleri, hafriyat yıkımcılar